top of page
coliprev-detske-koliky.jpg

ColiPrev®

ColiPrev®

Portugalská společnost Celsis Farmaceutica je farmaceutická společnost, jejíž inovativní a vysoce kvalitní produkty umožňují lidem po celém světě zlepšit kvalitu jejich života. Společnost působí především v oblasti pediatrie, se zaměřením na výživu dítěte a OTC. Jedním z produktů v jejích portfoliu je originální doplněk stravy s obsahem laktázy ColiPrev, ve formě 15 ml kapek, který na český trh dodává společnost VIVAX Management (CZ), s.r.o.

MODERNÍ REKOMBINANTNÍ TECHNOLOGIE

ColiPrev je biotechnologický produkt vyráběný v GMP certifikovaném prostředí. Certifikát GMP se uděluje jen výrobcům, kteří dodržují podmínky tzv. Správné výrobní praxe. Tento doklad potvrzuje, že daný výrobce splňuje přísná kritéria uplatňovaná při výrobě a kontrole léčiv. Pro výrobu se vybírají jen kvalitní

a ověřené farmakologicky účinné látky, převážně rostlinného původu. Certifikát GMP jinými slovy zaručuje, že potravinový doplněk, který jste si vybrali, nebyl vyrobený v amatérském prostředí, ale v starostlivě kontrolovaných výrobních podmínkách. Dodává vám jistotu, že produkt není nijak kontaminovaný.

PŘÍRODNÍ SLOŽENÍ

ColiPrev je složený jen z přírodních ingrediencí, přičemž enzym laktáza je jeho hlavní složkou.
Ingredience: 56,9% laktáza, zahušťovadlo, voda, stabilizátor

ENZYM LAKTÁZA

Vysoce aktivní enzym laktáza je získaný z houby Aspergillus oryzae, která je biologicky aktivním zdrojem laktázy a je stabilní i v pH žaludeční kyseliny.

dite-coliprev.jpg
prevColi.png

PROČ POUŽÍVAT ColiPrev?

Používání enzymu laktáza, který je obsažen v potravinovém doplňku ColiPrev, je podpořeno několika klinickými studiemi, které posuzují zlepšení tolerance produktů, které obsahují hodně laktózy.

Enzym laktáza je přírodní enzym, který se nachází v tenkém střevě. Tento enzym pomáhá trávit laktózu a to tím, že ji hydrolyzuje – štěpí na 2 jednoduché sacharidy – glukózu a galaktózu, které jsou na rozdíl od složeného cukru – laktózy, přímo stravitelné. Tyto sacharidy jsou pak ve střevech lehce stravitelné. Nestrávená laktóza, která prochází střevy, způsobuje již zmíněné nadýmání, plynatost, křeče v břiše, průjem. Přidání enzymu laktáza do mléka či kojenecké výživy a tekuté stravy pomáhá však těmto symptomům předcházet.

POHODLNÉ DÁVKOVÁNÍ

S mlékem – nakapejte adekvátní množství kapek na nejprve sterilizovanou lžičku a dejte jedinci přímo do úst (následujte dávkovací tabulku).


S kojeneckou výživou a tekutou stravou – adekvátní množství kapek (podle dávkovací tabulky) se nakape do nejprve připraveného vlažného pokrmu.

bottom of page